O upravljanju z vodo tudi na 22. Slovenskem festivalu znanosti

V okviru 22. Slovenskega festivala znanosti »Opazujem, raziskujem, razlagam«, ki od 27. do 29. septembra v Ljubljani poteka na treh lokacijah, je na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo v okviru naravoslovnih tem mladim slušateljem o upravljanju z vodo predaval biolog, dr. Mihael J. Toman iz Slovenskega društva za zaščito voda, sicer redni profesor na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani.

Prof. Toman je mladostnikom razložil pojme, kot so celinska vodna okolja, družbena odgovornost in trajnostni razvoj, pa tudi, kaj vse obsega upravljanje z vodo. Opozoril je, kako in na kakšne načine ljudje nespametno onesnažujemo svoje okolje in kako z vodo tudi slabo gospodarimo. Rešitev, ki jo vidi, je v izobraževanju vseh generacij, zlasti pa mladih, saj bo kakovostno upravljanje z vodo zanje in za bodoče generacije življenjskega pomena.

Več preberite v sporočilu za javnost.


 

 
Slogan