Medijske objave 2016

“Treba je ohraniti naše vire pitne vode in z vodo na vseh ravneh ravnati bolj odgovorno. V prihodnje bomo morali iskati rešitve in odpravljati lastne napake, ki smo jih z neodgovornim ravnanjem povzročili okolju ter se strateško lotevati upravljanja z vodami.”

19. december I Gradbeni vestnik, Vodni dnevi 2016 (stran 286-288)

30. november I Radio Slovenija, Studio ob 17h- Pravica do vode (Leon Behin, generalni direktor direktorata za vode in investicije pri MOP, dr. Lidija Globevnik, predsednica Društva vodarjev in prof. dr. Mihael J. Toman, UL – BF)

20. november I EOL, specializirana revija za trajnostni razvoj (Embalaža, Okolje, Logistika, št. 113), Vodni dnevi 2016 o monitoringih in meritvah

18. november I Časnik Večer, Urban Červek, Ne v čevelj, v ustavo (prof. M.J.Toman)

3. november I Vpis pravice do pitne vode v ustavo, informativna oddaja Odmevi na TVS1- prof. M. J. Toman in Alenka Bratušek (novinarka Vanja Kovač, voditeljica Rosvita Pesek)

2. november I Dnevnik, Marjeta Kralj, Več prostora za zlorabe pri nadzoru pitne vode

14. oktober I Delo, Borut Tavčar – Čiste in sveže vode za vse ne bo dovolj

8. oktober I Dnevnik, Marjeta Kralj – Slovenske vode: lažno lepa slika za Bruselj?

7. oktober I Delo, Borut Tavčar – Zakoni so, ukrepov pa ni

5. oktober I Ko hormoni podivjajo – izobraževalna oddaja Turbulenca na TVS 1 – prof.Toman, problematika hormonskih motilcev (novinarka Nina Cijan)

16. septmeber I Delo, Borut Tavčar- Odpadne vode je smiselno in dobičkonosno čistiti (delavnica EWA)

15. september I Dnevnik, Marjeta Kralj- Za javne vodovode ni alternative (delavnica EWA)