Srečanje NAPREJ K VODI – Ogledi vodnih poti v družbi Slovenskega društva za zaščito voda – Soča

Strokovno srečanje

»NAPREJ K VODI«

Ogledi vodnih poti v družbi Slovenskega društva za zaščito voda:

»Soča«

Sobota, 7. 9. 2024, od 7:00 do 17:30

Dnevni urnik za 7. september 2024:

7:00                 Odhod iz Ljubljane z avtobusom. Zbor na parkirišču Dolgi most.

9:00-11:00      Ogled vodarne Mrzlek v Novi Gorici (Vik NG).

Foto: arhiv Vodovod in kanalizacija Nova Gorica d. d.

Naša vodnika bosta Matjaž Žorž in Saša Rozman.

Po ogledu filma bo sledil ogled stare in nove vodarne. Več o vodarni na: https://www.vik-ng.si/nase-dejavnosti/oskrba-z-vodo/vodarna-mrzlek

12:00               Kosilo – Kamp Koren Kobarid.

13:30               Predavanje biologa in naravovarstvenika Roka Rozmana o Soči.

Foto: Rožle Bregar

14:00-15:30    Sprehod ob Soči.

Sprehodili se bomo od kampa Koren proti slapu Kozjak, se podali prek brvi čez Sočo in se mimo kampa Lazar ob Soči vrnili čez Napoleonov most nazaj v Kamp Koren. Sprehod v dolžini 2 km bo s postanki trajal predvidoma 30 min. Na tej poti bomo spremljali tok reke in ugotavljali vplive turizma na Sočo, opazovali naravo in živali (povodni kos, postrv) ter si ogledali lokacijo predvidenega jezu HE Kobarid, ki bi s svojo akumulacijo leta 1980 potopil oba kampa in Sočo do Trnovega.

16:00               Zaključek in odhod domov.

Vodenje ekskurzije in prevoz na relaciji Ljubljana – Nova Gorica – Kobarid – Ljubljana smo zaupali agenciji Unitours.

Število prijav je omejeno na 35 udeležencev. Cena za člane SDZV znaša 40 EUR, za ostale udeležence, ki niso člani, pa 80 EUR. Cena vključuje avtobusni prevoz, kosilo in vodenje. Vaše prijave sprejemamo do zapolnitve prostih mest oz. do 2. 9. 2024.

Vabilo (pdf).

IZPOLNITE PRIJAVNICO

"*" označuje obvezna polja.

član SDZV*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.