Scroll Top

Akcija OČISTIMO SLOVENIJO

V organizaciji nevladnega društva Ekologi brez meja je 15. septembra 2018 potekala tretja in hkrati zadnja nacionalna prostovoljska čistilna akcija Očistimo Slovenijo.  ”Zadnja” kot zaveza, da čistilne akcije prenehajo simbolizirati poglavitno in edino okoljevarstveno aktivnost Slovenk in Slovencev, obenem pa kot izražena spobuda k zmanjševanju, ločenemu zbiranju in ponovni uporabi odpadkov.

Akcija je vključevala odstranjevanje odpadkov iz identificiranih divjih odlagališč po Sloveniji, čiščenje pa je zajelo še druga območja po posameznih občinah. Projekt je bil organiziran v sklopu odmevne globalne pobude Očistimo Svet 2018, v katerega se prostovoljno vključujejo prebivalci iz 150 držav (World Cleanup Day 2018).

Prizadevanja ob ozaveščanju o boljšem ločenem zbiranju odpadkov ter tudi o preprečevanju smetenja in nastajanja odpadkov v naravi in okolici podpira tudi Slovensko društvo za zaščito voda.

Vse podrobne informacije o izvedbi akcije so na voljo na spletni strani www.ocistimo.si

Sorodni prispevki