Scroll Top

Kako v Sloveniji ravnamo s pravico do pitne vode, okrogla miza

Okrogla miza v organizaciji Inštituta za vode Republike Slovenije
Ljubljana, Center urbane kulture Kino Šiška, 21. april 2016

V četrtek, 21. aprila 2016, je v Centru urbane kulture Kino Šiška potekala okrogla miza, ki jo je na temo zapisa pravice do pitne vode v Ustavo RS organiziral Inštitut za vode RS. Svoje poglede na omenjeno problematiko so poleg predstavnikov Slovenskega društva za zaščito voda – dr. Marjete Levstek, predsednice, in Milenka Roša, ki je obenem tudi član upravnega odbora International Water Association (IWA), prispevali še drugi domači strokovnjaki iz različnih področij: dr. Vasilka Sancin, prodekanja in predstojnica Katedre za mednarodno pravo na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani, dr. Pavel Gantar, docent za prostorsko sociologijo v pokoju, dr. Tjaša Griessler Bulc iz Zdravstvene fakultete na Univerzi v Ljubljani, predstojnica Inštituta za prenos in uporabo znanja, dr. Lidija Globevnik, predsednica Društva vodarjev Slovenije, Brane Golubovič, Civilna iniciativa za Slovenijo in Bonia Miljavac, dr. med., spec. higiene iz Nacionalnega inštituta za javno zdravje, predstojnica območne enote Novo Mesto. Med gosti je bila tudi mednarodno priznana aktivistka za priznanje pravice do vode Maude Barlow, predsednica organizacije Food and Water Watch in bivša svetovalka za področje voda predsedniku Generalne skupščine Združenih narodov.

Povzetek okrogle mize so sodelujoči strnili v dokumentu z zavezami, ki bi morale spremljati zapis pravice do pitne vode v Ustavo RS in si jih lahko preberete na povezavi Sklepi okrogle mize, več utrinkov z dogodka pa je na voljo na http://www.izvrs.si/namen-okrogle-mize-kako-ravnamo-s-pravico-do-pitne-vode-v-sloveniji/

Sorodni prispevki