Okrogla miza Vloga vodnih virov v gospodarskem razvoju, Bled Water Festival

Na Blejskem gradu je v okviru Blejskega vodnega festivala (Bled Water Festival) 17. junija 2016 potekala okrogla miza o vlogi vodnih virov v gospodarskem razvoju, katere glavni namen je bilo pojasniti, kako bogata je pravzaprav Slovenija z vodo ter ali lastništvo nad vodnimi vrtinami že vodi tudi v privatizacijo vodnih virov.

Govorniki, med katerimi so bili tudi predstavniki Slovenskega društva za zaščito voda, so se pogovarjali o postopkih pridobivanja koncesij, lotili pa so se tudi vprašanj, ali je voda prepoceni in je ravno zato zanimiva za tujce. Spregovorili so tudi o primerih dobrih praks ter o tem, kako naj pri izkoriščanju vodnih virov sodelujejo država, industrija in lokalno okolje ter končni uporabniki.
Več lahko preberete v priloženem sporočilu za javnost.

Sorodne novice