Scroll Top

Sodelovanje SDZV na razstavi VODA – WATER, Mestni Muzej Ljubljana

Z razstavo VODA, ki se je 24. junija 2015 odprla v ljubljanskem Mestnem muzeju na Gosposki 15, je mesto Ljubljana že napovedalo pridobitev častnega naziva Zelena prestolnica Evrope 2016. Razstava je bila za javnost odprta do 8. maja 2016, projekt pa je vključeval tudi številna predavanja, povezana z bolj ekonomičnim upravljanjem vodnih virov.

V projekt VODA se je s svojimi člani aktivno vključilo tudi Slovensko društvo za zaščito voda, in sicer s strokovnimi predavanji (Mihael J. Toman), s pripravo eksponatov (Marjeta Levstek in Eugen Petrešin) in fotografijami (Milenko Roš), ki so spremljale razstavo.

Slovensko društvo za zaščito voda je v okviru razstave na ogled postavilo tudi svoj plakat.

Veseli nas, da je bil projekt izjemno odziven, zato priporočamo aktivno udeležbo na podobnih prireditvah tudi v prihodnje.
Dr. Marjeta Levstek
Predsednica Slovenskega društva za zaščito voda

Sorodni prispevki