Scroll Top

40. Goljevščkov spominski dan na UL FGG

 

Program srečanja je bil tudi tokrat namenjen naslavljanju najbolj aktualnih izzivov v vodarstvu, predstavitvi raziskovalnih projektov ter razglasitvi Goljevščkovih nagrad.

Ker letos mineva tudi 10 let, odkar je svojo življenjsko pot mnogo prezgodaj sklenil ugledni profesor dr. Boris Kompare, ki je kot raziskovalec, pedagog in mentor s svojim znanjem in interdisciplinarnim pristopom na več raziskovalnih področjih oral ledino, so na srečanju spomin na njegovo delo obudili tudi z njegovimi najtesnejšimi sodelavci. Med njimi je o njegovem predsedovanju Slovenskemu društvu za zaščito voda v letih 2008-2014 spregovoril tudi prof. dr. Milenko Roš.

Dogodek so sklenili z okroglo mizo, na kateri so z gosti iz vrst stroke s področja varstva voda, izvajanja vodnogospodarske javne službe, prostorskega načrtovanja ter s predstavniki lokalnih skupnosti razpravljali o tem, kako učinkovito svoje storitve po mnenju uporabnikov opravljajo vodarji.

Vabljeni k branju celotnega poročila o dogodku:

 

Fotografije: arhiv UL FGG

Sorodni prispevki