Scroll Top

Vodni dnevi 2018

Slovensko društvo za zaščito voda letos organizira že 24. simpozij z mednarodno udeležbo VODNI DNEVI 2018, ki bo 18. in 19. oktobra potekal v Portorožu v Kongresnem centru Bernardin.

Slovensko društvo za zaščito voda letos organizira že 24. simpozij z mednarodno udeležbo VODNI DNEVI 2018, ki bo 18. in 19. oktobra potekal v Portorožu v Kongresnem centru Bernardin.

S svojimi vsebinami ponuja odlično priložnost za strokovne in poglobljene razprave o posledicah, ki ob naši rabi nastanejo na vodnem okolju. Udeleženci simpozija bodo lahko preverili, kaj najbolj ogroža količinsko in kakovostno stanje naših voda ter ugotovili, kako določiti prednostne ukrepe in kako z naprednimi rešitvami omiliti negativne vplive na vode. V štirih tematskih sklopih, ki jih bo s svojimi predavanji soustvarjalo 14 uglednih predavateljev, od teh dva tuja, bodo obravnavali aktualne teme, povezane s celostnim upravljanjem voda, naravo in okoljem, ravnanjem z blatom iz čistilnih naprav ter vodnimi viri in pitno vodo. Udeleženci bodo spremljali tudi kratke predstavitve razvojnih in raziskovalnih projektov na temo upravljanja voda, ki se trenutno izvajajo v slovenskem prostoru. Simpozij se bo začel 18. oktobra ob 9. uri, uvodni nagovor pa bo imel predsednik Državnega zbora, mag. Dejan Židan.

 

Sorodni prispevki