Scroll Top

Odgovorno do vode, okrogla miza

V sredo, 29. junija 2016, je v Škocjanskem zatoku potekala okrogla miza Priložnosti za Obalo, ki jo je priredilo Ministrstvo za okolje in prostor...

V sredo, 29. junija 2016, je v Škocjanskem zatoku potekala okrogla miza Priložnosti za Obalo, ki jo je priredilo Ministrstvo za okolje in prostor. Med govorniki je bil tudi podpredsednik Slovenskega društva za zaščito voda, prof. Mihael J. Toman. Namen okrogle mize je bil spodbuditi lokalne skupnosti in gospodarstvo k načrtovanju celovitih prostorskih rešitev za Obalo, vsebina pa se je nanašala na ureditev Škocjanskega zatoka kot primera dobre prakse, ki v okviru EU Jadransko-jonske makroregionalne strategije Sloveniji odpira izjemni razvojni potencial za nadgradnjo z kakovostnimi čezmejnimi projekti.

Več informacij najdete na http://bledwf.com/wp-content/uploads/2016/06/vsebina.pdf ter v prispevku Radia Koper, kjer je okroglo mizo spremljala novinarka Maja Kirar / prispevek Ob sodelovanju vseh je tudi kratka obala velika priložnost http://www.rtvslo.si/radiokoper/novice/ob-sodelovanju-vseh-je-tudi-kratka-obala-velika-priloznost/396984/

Sorodni prispevki